Filtr mechaniczny Braukmann F74CS-1AA - 1"
Braukmann F74CS - filtr z płukaniem wstecznym, obrotowe przyłącze pozwalające montować filtr na rurze pionowej lub poziomej, manometr, siatka filtracyjna 100μm (w opcji 50μm lub 200μm).\
Przepływ 3,8 m3/h.
Koszty dostawy wybranego produktu
-
InPost Kurier Darmowa
-
Kurier Paleta Darmowa
Cena dostawy dotyczy tego produktu (w wybranym wariancie - jeśli dotyczy). Może się ona zmienić po dodaniu innych produktów do koszyka.
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest MRWATER SP. Z O.O.. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
O produkcie
Filtr do wody z płukaniem wstecznym F74CS-1AA - 1" firmy Braukmann (dawniej: Honeywell)
Filtr F74CS z płukaniem wstecznym zapewnia ciągły dopływ przefiltrowanej wody. Filtr drobnosiatkowy zatrzymuje ciała obce jak na przykład drobiny rdzy, strzępki konopi, ziarna piasku itp. Filtry F74CS są instalowane w instalacjach wyposażonych w regulator ciśnienia lub tam gdzie nie jest wymagany. Możliwe jest montowanie filtra na rurze poziomej lub pionowej (obrotowe przyłącze w komplecie).
Właściwości:
- Certyfikaty DIN/DVGW
- Przefiltrowana woda jest dostarczana nawet podczas płukania wstecznego
- Opatentowany system płukania wstecznego jest szybki i pozwala oczyścić filtr niewielką ilością wody
- Specjalny stopień zanieczyszczenia wkładu
- Wymienny wkład filtrujący
- Bardzo prosta obsługa
- Wykonany zgodne z zalecenia KIWA do wody pitnej
W zestawie :
- pierścień nastawczy pokazuje kiedy należy
- przeprowadzić kolejne płukanie
- Filtr może współpracować z automatem do płukania wstecznego
- Duża powierzchnia filtrowania
- Przezroczysta obudowa filtra z odpornego na uderzenia materiału syntetycznego pozwala w prosty sposób kontrolować
- Obudowa z manometrem
- Przezroczysta obudowa filtra
- Wkład filtracyjny
- Zawór kulowy z osłoną spustu
- Pokrętło uruchomienia płukania
- Obrotowe przyłącze z uszczelką i śrubami mocującymi (tylko wersja F74CS)
- Klucz oczkowy do obudowy filtra
- Klucz 6-kątny WS6
- Materiał:
- Obudowa z materiału syntetycznego
- Koszyk siatki, pokrętło zaworu i obudowa z tworzywa
- Przyłącze obrotowe z mosiądzu
- Wkład filtracyjny ze stali nierdzewnej
- Obudowa wkładu filtra z odpornego na uderzenia, przezroczystego materiału syntetycznego
- Uszczelki z kauczuku nitrylowego (NBR)
- Podkładki uszczelek z EPDM
Zastosowanie:
- Medium Woda
- Ciśnienie wlotowe maks. 16.0 bar (do 12.0 bar ciągłego ciśnienia)
- Filtr zaprojektowany jest do wody pitnej. W przypadku zastosowania w instalacjach technologicznych jego efektywność powinna być sprawdzona indywidualnie.
- Pozycja montażowa Na rurze poziomej lub pionowej, komorą filtrującą do dołu
- Ciśnienie robocze min. 1.5 bar; maks. 16.0 bar
- Temperatura 5 - 30 °C
Działanie :
Wkład filtra składa się z górnej i dolnej części. W położeniu pokrętła "filtrowanie" – górna część wkładu filtrującego nie bierze udziału w filtrowaniu, a woda wpływająca do filtra przechodzi jedynie przez dolną część wkładu, od zewnątrz do wewnątrz, pozostawiając na powierzchni filtra zanieczyszczenia. Po otwarciu zaworu kulowego wkład filtracyjny przemieszcza się kudołowi dopóki nie odetnie przepływu wody do zewnętrznej powierzchni głównej części filtra. Jednocześnie odpowiednio odsłania się część górna filtra przejmując funkcję filtrowania wody do bieżącego użytku. Woda filtrowana przez górną część wkładu przepływa jednocześnie do środka wkładu i uruchamia wirnik, który obracając się powoduje odśrodkowe wyrzucanie zanieczyszczeń zgromadzonych na zewnętrznej powierzchni siatki filtracyjnego. Filtr automatycznie wraca do położenia pracy po zamknięciu zaworu kulowego
Instalacja :
Miejsce montażu musi być chronione przed mrozem, przed zanieczyszczeniami chemicznymi, farbami, detergentami, rozpuszczalnikami i ich oparami oraz innymi szkodliwymi czynnikami środowiska. Instalacja na przewodach poziomych lub pionowych z obudową filtra skierowaną ku dołowi. Położenie takie zapewnia największą efektywność filtrowania. Należy zapewnić dostęp do urządzenia tak aby:
- manometr był dobrze widoczny
- łatwo określić stopień zanieczyszczenia siatki filtracyjnej
- ułatwić serwis i kontrolę działania
Zaleca się, aby za filtrem zachować odległość co najmniej 5 średnic przewodu prostego (zgodnie z DIN EN 806, część 2). Montować filtr za wodomierzem. Filtry tego typu są stosowane w typowych instalacjach domowych oraz w obiektach handlowych i instalacjach przemysłowych z pewnymi ograniczeniami. Filtry te są zainstalowane w:
- Instalacjach z rur stalowych, miedzianych lub z tworzyw
- Jako zamiennik do istniejącego filtra
- W miejscach o ograniczonym dostępie np. przy małej odległości od muru.
Parametry techniczne
| Rozmiar DN | DN 25 |
|---|---|
| Dopuszczenia i normy | DVGW (certyfikowany dla filtrów z siatką 100 µm wraz z przyłączem obrotowym) |
| Kontrolowane czynniki | Woda pitna |
| Typ połączenia | Gwint zewnętrzny |
| Rozmiar siatki filtra | 100 mikronów |
| Typ filtra | Płukanie wsteczne |
| Ciśnienie wlotowe (maks.) | 16 / 12 bar |
| Ciśnienie wylotowe (maks.) | 6 bar |
| Ciśnienie wylotowe (min.) | 1,5 bar |
| Płukanie wsteczne przefiltrowaną wodą | Tak |
| Siatka filtracyjna w zestawie | Tak |
| Temperatura czynnika (maks.) | 30 °C |
| Temperatura czynnika (min.) | 5 °C |
| Pozycja mocowania | Montaż poziomy, Montaż pionowy |
| Ciśnienie robocze (min.) | 1,5 bar |
| Ciśnienie robocze (maks.) | 16 bar |
| Materiał korpusu | Mosiądz |
| Średnica portu | 1 cal |
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Posiada oznaczenie CE (zgodność z normami UE).