Filtr mechaniczny Braukmann F76CS-1AA - 1"
Braukmann F76S - filtr z płukaniem wstecznym, filtrowanie wody podczas płukania wstecznego, manometr, siatka filtracyjna 100μm (w opcji 20μm, 50μm lub 200μm)
Przepływ 7,9 m3/h.
Koszty dostawy wybranego produktu
-
InPost Kurier Darmowa
-
Kurier Paleta Darmowa
Cena dostawy dotyczy tego produktu (w wybranym wariancie - jeśli dotyczy). Może się ona zmienić po dodaniu innych produktów do koszyka.
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest MRWATER SP. Z O.O.. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
O produkcie
Zastosowanie filtra mechanicznego do wody Honeywell F76S:
Narurowy filtr wody Honeywell F76S odpowiada za filtrowanie mechaniczne wody. Siatka filtracyjna o dokładności filtrującej 20, 50, 100, 200, 300 i 500 mikron zatrzymuje drobne zanieczyszczenia stałe takie jak: piasek, rdzę, strzępy konopii, muł itp. Filtry Honeywell są stosowane do filtracji wstępnej wody zarówno w domu, mieszkaniu, spółdzielni mieszkaniowej, a także w większych przemysłowych instalacjach wodnych.
Profesjonalny filtr narurowy
Filtr posiada opatentowany system płukania wstecznego siatki filtracyjnej, który jest wykonany ze stali nierdzewnej. Współpracuje także z automatami płuczącymi. Profesjonalny filtr mechaniczny wyposażony jest w manometr oraz zawór kulowy ze spustem.
Certyfikaty:
- DVGW
- SVGW
Zalety filtra narurowego Honeywell F76S:
- Nowoczesny system płukania wstecznego, który umożliwia oczyszczanie niewielką ilością wody,
- Honeywell Filtry F76S o przyłączach od 1/2" do 1 1/4" są płukane w technologii podwójnej spirali,
- Poprzez wkład filtracyjny z zewnętrznym wirnikiem możliwe jest jednoczesne płukanie dolnej i górnej części siatki filtracyjnej,
- Honeywell F76S posiada przeźroczysty klosz wykonany z odpornych na uderzenia materiałów, który umożliwia obserwację ilości zgromadzonych zanieczyszczeń,
- Podczas płukania wstecznego filtr nieprzerwanie filtruje wodę,
- Honeywell Filtr F76S wyposażony jest w pierścień nastawczy, który pokazuje kiedy powinno się przeprowadzić jego płukanie,
- Duża powierzchnia filtracyjna oraz możliwość współpracy z automatem płuczącym,
- Wszystkie materiały atestowane KTW.
Zasada działania filtra wstępnego Honeywell F76S:
Stalowa siatka filtracyjna została złożona z dolnej i górnej części. Gdy pokrętło ułożone jest w pozycji "filtrowanie", woda która wpływa do filtra przechodzi przez cześć dolną wkładu, natomiast górna część w tym momencie nie filtruje. Po otwarciu kulowego zawór, wkład filtrujący wodę przesuwa się od góry w dół do momentu odcięcia przepływu do zewnętrznej powierzchni dolnego wkładu. Funkcję filtrowania wody przejęła górna część wkładu filtracyjnego. Podczas filtrowania przez główną część wkładu woda wpływa jednocześnie do środka wkładu uruchamiając jego wirnik. Wirnik obracając się odśrodkowo wyrzuca zanieczyszczeń osadzonych na siatce filtracyjnej. Po zamknięciu zaworu kulowego filtr automatycznie wraca do trybu pracy.
Parametry techniczne
| Rozmiar DN | 25 mm |
|---|---|
| Dopuszczenia i normy | DVGW (siatka 100 mikronów), SVGW (siatka 100 mikronów) |
| Kontrolowane czynniki | Woda pitna |
| Typ połączenia | Gwint zewnętrzny |
| Rozmiar siatki filtra | 100 mm |
| Typ filtra | Płukanie wsteczne |
| Ciśnienie wlotowe (min.) | poziomy |
| Kompatybilne z | Systemy mieszkaniowe lub lekkie systemy komercyjne |
| Płukanie wsteczne przefiltrowaną wodą | Tak |
| Wyświetl | Manometr |
| Siatka filtracyjna w zestawie | Tak |
| Pozycja mocowania | poziomy |
| Warunki środowiskowe | Czyste, Suche, Bez pyłu |
| Ciśnienie robocze (maks.) | 16 bar |
| Temperatura pracy otoczenia (maks.) | 16 bar |
| Temperatura pracy otoczenia (min.) | 5 °C |
| Wilgotność względna otoczenia (maks.) | 85% |
| Wilgotność względna otoczenia (min.) | 25% |
| Materiał korpusu | Mosiądz, odporny na odcynkowanie |
| Średnica portu | 1 cala |
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Posiada oznaczenie CE (zgodność z normami UE).